Książka "Od kotka do kotka"

Miło mi poinformować, że już wkrótce ukaże się drukiem mój drugi hodowlany poradnik. Zmotywowana pozytywnym odbiorem książki o hodowli psów dałam się namówić – i nie żałuję – na napisanie kociego wariantu, z nadzieją, że moja wiedza i doświadczenie okaże się przydatne dla innych – zwłaszcza początkujących hodowców.

„Od kotka do kotka” to poradnik, w którym staram się pokazać, że odpowiedzialna hodowla kotów to z jednej strony nie wyprawa na Marsa, ale z drugiej na pewno nie partyzantka i sponton. Jak powiedział Leonardo da Vinci ” albowiem wielka miłość rodzi się z wielkiej wiedzy o ukochanym przedmiocie”.  

Powstaje pytanie, po co w ogóle pisać poradnik, skoro wszystko można znaleźć w Internecie? Odpowiedź jest prosta – oczywiście, że można znaleźć, ale trzeba wiedzieć, czego szukać. Zwykle, niestety, szukamy wtedy, gdy pojawia się problem, a czyż nie byłoby miło raczej problemom zapobiegać? Że nie wspomnę, że informacje z sieci bywają nierzetelne (żeby nie powiedzieć absurdalne), a ponadto znajdziemy tam tylko to, co inni zechcą nam udostępnić. A niekoniecznie istotne rzeczy zechcą, zwłaszcza w tak delikatnej materii jak hodowla.  

Oburzonych Prawdziwych Hodowców Kotów informuję, że mój poradniczek w żaden sposób nie stanie się podręcznikiem pseudohodowców, ponieważ oni nie czytają. Żeby sięgnąć po książkę, trzeba się tematem interesować, ba! trzeba wydać pieniążki, a to zrobi tylko prawdziwy hobbysta. I do nich skierowana jest moja książka o wymownym podtytule: Jak prowadzić domowa hodowlę kotów i nie zwariować.  

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!